Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Суарес доближи Атлетико Мадрид до мечтаната титла след голов трилър в Кадис (видео)

Водачът в класирането на испанското първенство Атлетико Мадрид увеличи преднината си на върха пред втория Реал Мадрид на вече 10 точки, след като "лос колчонерос" надвиха като гости днес Кадис с 4:2 в среща от 21-ия кръг на Ла Лига. Атлетико е и с мач по-малко. Луис Суарес отбеляза два гола за Атлетико (28', 50'-дузпа), а Саул Нигес (44') и Коке (88') добавиха по още едно попадение. За домакините от Кадис точен на два пъти бе Алваро Негредо (35', 71'). Тимът на Кадис може да съжалява за това, че не се пребори за точка, тъй като при 2:3 домакините имаха своите шансове за изравнителен гол, а в самия край на първото полувреме, при резултат 2:1 за Атлетико, реферът взе дискусионно решение да не отсъжда дузпа в полза на андалусийците след намесата на ВАР.

В 14-ата минута играчите на Диего Симеоне бяха близо до гол във вратата на стража на Кадис Жеремиас Ледесма. Луис Суарес получи топката съвсем близо до противниковата врата и опита удар, но бе блокиран блестящо от защитника Маркос. В тази ситуация топката достигна до намиращия се точно пред наказателното поле Саул, който стреля опасно, но неточно.
В 28-ата минута "дюшекчиите" получиха право да изпълнят пряк свободен удар от нелоша позиция. Зад топката застана Луис Суарес и 34-годишният уругвуайски нападател със страхотен изстрел опъна мрежата зад Ледесма.
Домакините относително бързо заличиха преднината на мадридчани, тъй като в 35-ата минута друг ветеран - 35-годишният Алваро Негредо, реализира хубаво попадение. Той се освободи от опеката на противников играч на ъгъла на наказателното поле и с прецизен удар изпрати топката в долния десен ъгъл на Ян Облак. Словенският страж бе "матиран" в тази ситуация - 1:1.
Заключителните минути на първата част ще бъдат запомнени с куриозен гол и меко казано спорно съдийско решение в полза на Атлетико. Първо Саул вкара малко странен гол в 44-ата минута, с който върна аванса на лидера в класирането от един гол в резултата. До попадението се стигна след опит по-скоро за центриране на Тома Льомар, при който Саул много умело подложи крак и с удар от въздуха успя да изненада и да прехвърли аржентинския вратар на домакините, който определено не реагира по най-добрия начин.
И когато изглеждаше, че тимът на Чоло Симеоне ще се оттегли на почивката с гол преднина, в добавеното време Коке игра с ръка в наказателното поле на гостите и това трябваше да бъде дузпа в полза на андалусийци. Реферът Хесус Хил Мансано реши все пак да се консултира със системата ВАР, но бързо прецени, че в тази ситуация няма основания за 11-метров наказателен удар. Така, в крайна сметка, футболистите на Атлетико действително се прибраха в съблекалнята при резултат 2:1 в своя полза.
Три минути след почивката Маркос действа непохватно срещу нахлулия в наказателното поле на домакините Льомар и извърши нарушение срещу французина, без изобщо да играе с топката. Реферът Хесус Хил Мансано по категоричен начин посочи бялата точка и този път решението му бе повече от правилно. Суарес пък превърна с лекота дузпата в гол и Атлетико вече изглеждаше съвсем близо до победата.
В 56-ата минута Негредо пробва от трудна позиция с пета да изненада Облак, но словенският вратар бе точно пласиран и без проблеми улови топката. В 59-ата минута пък Рафаел Хименес - Фали бе на косъм да вкара гол за 2:3 с нещо средно между центриране и удар отдясно. Облак този път бе изненадан, но за негов късмет топката се отби от напречната греда.
Второто полувреме се оказа доста тежко за Атлетико. В 71-ата минута Негредо отбеляза втория си гол в мача. Той се възползва от неубедителна игра на гостите в отбрана и с удар от близко разстояние успя да изпрати топката във вратата на Облак. Негредо може би не уцели топката точно по начина, по който искаше, но пък реагира бързо, а и изстрелът се получи неспасяем за Облак - 2:3.
В следващите минути домакините на два пъти бяха близо до 3:3. Първо Облак спаси удар на Негредо с глава в 75-ата минута, а в 80-ата и сръбският нападател Иван Шапонич стреля право в стража на Атлетико с глава. Любопитното е, че Шапонич е собственост на Атлетико, но играе в Кадис под наем. Сърбинът се появи в игра от пейката.
Точка на спора сложи в 88-ата минута Коке. Капитанът на "дюшекчиите" се възползва по най-добрия начин от отличен пробив отдясно на резервата Анхел Корея и на практика на почти празна врата нямаше как да сгреши.
Така столичани записаха 15-а победа в последните си 16 мача в Ла Лига. В тази серия те имат едно-единствено поржание - 0:2 в дербито с Реал Мадрид. Атлетико е и с вече 8 поредни победи в първенството, като събра 50 точки. Реал Мадрид е с 40, а Севиля е на третата позиция с 39. Тази вечер Барселона има възможност да се изравни по точки с "лос бланкос", ако победи у дома Атлетик Билбао. Кадис пък е 13-и с 24 точки.
Луис Суарес пък вече е едноличен водач при топреализаторите в Ла Лига за сезона с 14 гола. С по 12 след него са Юсеф Ен-Несири от Севиля и суперзвездата на Барселона Лионел Меси.