Суарес не може да бъде спрян, но Селта препъна Атлетико (видео)

Водачът в Ла Лига Атлетико Мадрид загуби ценни точки в домакинството си на Селта от 22-ия кръг на Ла Лига. Срещата завърши 2:2. Така гостите от Галисия прекъснаха серията от 8 шампионатни победи на "дюшекчиите", които имат преднина от 8 точки пред Барселона и Реал Мадрид, а и са с мач по-малко.

Луис Суарес отново блесна за Атлети. Уругваецът вкара и двата гола за отбора на Диего Симеоне и вече е едноличен лидер в подреждането при стрелците с 16 попадения. Резервата Факундо Ферейра обаче обърка сметките на "лос рохибланкос" с изравнителен гол в 89-ата минута.

Кадровите проблеми, предизвикани от коронавируса, принудиха Симеоне да направи няколко размествания в състава. На местата на Жоао Феликс и Тома Льомар започнаха Анхел Корея и Ренан Лоди. Маркос Йоренте пък беше върнат като десен бек, но и в тази си роля беше полезен и даде асистенция за изравнителния гол. Жофри Кондогбия за първи път след трансфера си в Атлетико стартира в мач от Ла Лига.
Селта пристигна на "Уанда Метрополитано" след серия от пет мача без победа, но независимо от слабите резултати отборът играе приятен футбол и днес го доказа отново. Старши треньорът Едуардо Коудет можеше да разчита на Денис Суарес, а в нападението на галисийци си партнираха Яго Яспас и Санти Мина.
Селта подходи агресивно в началото, а високата преса обърка футболистите на Атлетико. Гостите откриха резултата в 13-ата минута след образцова атака. Уго Майо проби по десния фланг и центрира към Санти Мина, който с глава отклони топката в мрежата. Фелипе беше най-близо до нападателя на тима от Виго, но закъсня да го покрие.
Атлетико не успя да притисне съперника в търсене на изравнително попадение. Фелипе пък получи жълт картон и направи още две нарушения до почивката, което накара Диего Симеоне да го замени на полувремето с Торейра.
Преди това мадридчани все пак стигнаха до гол в 45-ата минута. Суарес беше на точното място в наказателното поле и засече с шпагат прострелното центриране на Йоренте. Ситуацията беше прегледана с ВАР за евентуална засада на халфа на домакините преди центрирането, но такава нямаше.
В 50-ата минута Атлетико вкара втори гол. Той отново беше дело на Суарес, този път след асистенция на Ренан Лоди. Уругваецът стана футболистът, който е отбелязал най-много попадения в първите си 17 мача за един клуб от Ла Лига - 16, с един повече от Кристиано Роналдо в Реал Мадрид.
В 56-ата минута рискована, но много точна намеса на Кондогбия попречи на Яго Аспас да се разпише за 2:2. След това Атлетико контролираше мача и не позволяваше на противника да застрашава Облак. Домакините пропуснаха да решат всичко в своя полза в 83-ата минута, когато силен удар на Хосе Хименес мина на сантиметри от гредата.
Селта не се отказа да преследва точката и в края на редовното време се добра до изравнителен гол. Отбеляза го Факундо Ферейра, който малко по-рано се бе появил на мястото на Санти Мина. Аржентинецът изпревари централните защитници на Атлетико след подаване от фланга на Аугустин Солари и Облак нямаше какво да стори.
В добавеното време от три минути не се случи нищо интересно. По този начин Атлетико не успя да удължи серията си от победи в Ла Лига, а липсата на няколко основни футболисти се усети.
Равенството позволи на Селта да се изкачи на 10-ото място в класирането. В следващия кръг галисийци ще приемат Елче, а Атлетико ще гостува на Гранада.