Борусия (Д) се върна на пътя на победите (видео)

Борусия (Дортмунд) записа първа победа след две загуби и едно равенство. "Жълто-черните" спечелиха домакинството си на Аугсбург с 3:1. Успехът не дойде лесно, тъй като гостите поведоха в десетата минута след попадение на Андре Хан. Томас Дилейни изравни в средата на първото полувреме, а след почивката Санчо и автогол на Удуокай осигуриха победата на отбора на Един Терзич.

Аугсбург очаквано бе настроен доста дефанзивно, но това не попречи още в началото Борусия да създаде няколко положения. Първият гол обаче падна във вратата на домакините. Хан се възползва от нестабилни действия в защитата на съперника. Той получи топката на точката на дузпата, финтира Хумелс, изкача, при което никой не го атакува, и заби топката в мрежата.
Дормтунд бързо се съвзе и отново тръгна в нападение. В 21-ата минута домакините получиха дузпа, но за втори пореден път я пропуснаха. Холанд застана зад бялата точка, но нацели горната греда. Малко по-късно Дилейни изравни след удар с глава след центриране на Ройс от фаул.
Тимът на Терзич бе обсадил наказателното поле на съперника, но попадение не падаше. Топката мина на сантиметри от голлинията в 55-ата минута. Все пак Аугсбург не издържа и Санчо реализира така решителния втори гол. Той бе изведен отляво от Герейро, напредна и насочи топката покрай вратаря.
Хайко Херлин се опита да промени нещо със смени и гостите започнаха да изглеждат по-офанзивно, но това не им помогна. В 75-ата минута остро центриране на Холанд бе отклонено от Удуокай в собствената му врата и резултатът стана 3:1.