Два гола на Атанас Илиев отказаха Берое в Коматево

Отборът на Ботев (Пловдив) записа пореден успех в зимните контроли под ръководството на новия наставник Азрудин Валентич. Този път "канарчетата" победиха Берое (Стара Загора) с 2:1 в контролна среща, играна на помощния терена на „Футболен комплекс Ботев 1912“. Атанас Илиев даде преднина на "канарчетата" в 4-ата минута. Ибрахима Конте изравни от дузпа в 14-ата. Отново Атанас Илиев беше точен в 41-ата минута, като този път се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Илиас Хасани. Срещата беше открита единствено за репортери и фотографи, като видеокамери не бяха допускани.

Още в 4-ата минута Ботев поведе в резултата с гол на нападателя Атанас Илиев. Той бе намерен с дълго подаване от Кевин Янсон, при което Теди Мезаг се размина с топката. Илиев остана очи в очи със стража Василев и с хладнокръвие реализира.

Берое отговори с хубав удар на Гаюс Макута от фаул, при който топката се отби от тялото на защитник и премина на сантиметри от горната греда. В 14-ата минута Берое получи правото да изпълни дузпа. Кевин Янсон подходи разконцентрирано към една топка, след което фаулира Еривалдо. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Ибрахима Конте, който прати Аргилашки в обратния ъгъл.

Четири минути по-късно Георги Ангелов се извиси в наказателното поле на "канарчетата" и нацели страничната греда с хубав удар с глава. В 28-ата минута Лебон навърза трима футболисти на Ботев и си отвори коридор за изстрел. Ударът му обаче беше твърде неточен.

В 41-ата минута и Ботев получи дузпа за игра с ръка на Илиас Хасани в наказателното поле. Бранителят блокира центриране на Мите Цикарски от левия фланг, което беше достатъчно на главния съдия Владимир Вълков да посочи бялата точка. Зад топката застана Атанас Илиев, който също прати Християн Василев в обратния ъгъл.

В 58-ата минута Георги Ангелов се размина с топката при изчистване от страна на защитата на Ботев. Това позволи на Атанас Илиев да се отскубне сам срещу влезлия на почивката Душан Перниш. Стражът на гостите обаче запази самообладание и успя да блокира удара на нападателя. Две минути по-късно слаб удар на Бисер Бонев попадна в обсега на Перниш и вратарят улови.

В 68-ата минута силен шут на Макута попадна право в ръцете на Георги Аргилашки. Отново Макута беше най-деен в състава на Берое в следващите минути, като нов негов удар беше точен, но не и превърнат в гол. В 74-ата минута Еривалдо финтира добре Цикарски и отправи удар към вратата. И този път обаче Аргилашки се намеси добре.

В 78-ата минута Гаюс Макута получи втори жълт и респективно червен картон след грубо нарушение срещу Славчо Шоколаров. Преди това Макута участваше в сериозно спречкване между двата тима при ново нарушение. Мястото му в игра беше заето от Георги Динков. В това време в игра се появи в игра и каращият проби в състава на "канарчетата" Анвар Илиунуси.

В заключителните минути удар на Славчо Шоколаров беше спасен от Душан Перниш.

БОТЕВ - БЕРОЕ 2:1