"Лъвчетата" надиграха категорично Северна Македония (видео)

Националният отбор на България до 19 години записа категоричен успех над връстниците си от Северна Македония с 4:0 в контролна среща. Точен на два пъти за "лъвчетата" беше нападателят на Ботев (Пловдив) Георги Трифонов (34, 62), след което Мартин Сораков (66, 76) също се разписа на два пъти във вратата на западната ни съседка. Националите можеха да запишат и още по-изразителен успех, но на няколко пъти пропиляха добри възможности. Проверката се проведе Алания и беше излъчена НА ЖИВО в сайта Sportal.bg и по Sportal TV
В 8-ата минута Емил Ценов пробва удар от далечна дистанция, който попадна в ръцете на стража Стефан Митрев. Минута по-късно Емануил Мирчев също стреля отдалече, но над вратата. В 18-ата минута Никола Илиев беше изведен зад гърба на защитниците на Северна Македония. Футболистът на Интер опита да прехвърли технично вратаря, но ударът му бе по-висок от необходимото.
В 34-ата минута добра комбинация между Никола Илиев и Георги Трифонов завърши с гол за България. Илиев центрира в наказателното поле, а Трифонов засече с глава във вратата на Стефан Митрев. В 40-ата минута "лъвчетата" развиха нова добра атака, завършила с центриране и удар на Смоленски, който вратарят на Северна Македония трябваше да спасява. Секунди по-късно Християн Петров направи сериозен пропуск след удар с глава. Топката премина на сантиметри покрай гредата след неговия удар.
В 62-ата минута националният ни тим удвои преднината си с втори гол на Георги Трифонов. Футболистът на Ботев (Пловдив) се придвижи добре в наказателното поле при пробив на Валентин Илиев от левия фланг. Последва центриране на левия бек, а Трифонов засече безпощадно с крак. Минута по-късно Светослав Вуцов трябваше да се намесва при опасен удар.
Четири минути по-късно Мартин Сораков направи резултата класически след хубава комбинация в наказателното поле и безпощаден удар с левия крак в обратния ъгъл. Отново Сораков се разписа в 76-ата минута. Футболистът на Славия излезе очи в очи срещу вратаря на Северна Македония, преодоля го и след това опъна мрежата.

БЪЛГАРИЯ U19 - СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ U19 - 4:0