Този път Леванте не остави шанс на Валядолид

Леванте се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на краля. Тимът от Валенсия се наложи с 4:2 като гост на Валядолид и записа пети пореден мач без загуба във всички турнири. Двата отбора се срещнаха преди броени дни в Ла Лига и завършиха 2:2, но този път Леванте спечели заслужено.

Тони Вийя откри за домакините в 13-ата минута, но в 23-ата Енис Барди изравни. В самия край на първото полувреме Микаел Малса вкара втори гол за Леванте след груба грешка в защитата на Валядолид.
Коке в 59-ата минута доближи гостите до крайния успех, но много скоро Шон Вайсман върна интригата. Точка на спора сложи Хосе Луис Моралес от дузпа в 80-ата минута.

Следващият мач на Леванте ще е гостуване на Реал Мадрид, а Валядолид ще посрещне Уеска.