Суонзи прегази Нотингам, Шефилд нямаше проблеми срещу Плимут

Шефилд Юнайтед постигна едва третата си победа от началото на сезона във всички турнир и отстрани с 2:0 гостите от Плимут в срещата от четвъртия кръг на ФА към между двата тима. Головете за домакините бяха дело на Крис Башам в 39-ата след асистенция ба Били Шарп, който пък се разписа две минути след началото на второто полувреме за крайното 2:0.

Гостите изиграха стабилен мач и не дадоха много възможности на своя противник, който все пак може силно да съжалява, че пропусна да поведе с 1:0. Те достигнаха до най-чистото си положение първи в 25-ата минута, когато Панутче Камара отправи отличен изстрел, но топката не успя да влети в мрежата и мина покрай вратата.

В 39-ата Били Шарп намери Башам на границата на малкото наказателно поле и за него остана само да прати топката в десния ъгъл.В 47-ата Оливър Норууд изведе Шарп зад гърба на защитата на Плимут, той прескочи вратаря и отбеляза за крайното 2:0. В следващата фаза на турнира “остриетата” ще посрещнат Бристол Сити.

СТАТИСТИКА ОТ СРЕЩАТА

Междувременно Суонзи не остави никакви шансове на гостуващия Нотингам Форест и го прегази с 5:1. С по две попадения се отличиха Лиам Кълън и Мат Граймс, а едно последното попадение бе дело на Оливър Купър, докато за гостите се разписа Антъни Кнокърт.

Домакините поведоха още в седмата минута чрез Лиъм Кълън след асистенция на Уейн Рътлич. В 29-ата Мат Граймс удвои и успои домакините. Нотингам, които идваха от серия от седем срещи без загуба, направиха две смени на почивката в опит да променят нещо и това се отплати с гол за 2:1.

Попадението бе дело на Антъни Кнокърт след подаване на Джо Лоли. Мат Граймс върна преднината на домакините в 60-ата от дузпа, а само седем минути след това Кълън вкара за втори път в срещата си за 4:1. Оливър Купър оформи крайното 5:1 пет минути преди края.

Барнсли отстрани Норич след минимална победа с 1:0 и в следващия кръг ще посрещне победителя от двойката Челси - Лутън. Единственото попадение бе дело на Калъм Стайлс в 56-ата минута. В самият край на срещата Емилиано Буендия бе много близо до изравняване, но стражът Брадли Колинс отрази силния му удар.