Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Финален спринт реши победата в женския масов старт в Антхолц

Жуля Симон (Франция) и Хана Йоберг (Швеция) решиха победата в масовия старт на 12.5 километра за жени от Световната купа по биатлон в Антхолц-Антерселва (Италия) с финален спринт. В него французойката, която водеше в по-голямата част от финалната обиколка надделя с 0.2 секунди и записа своята втора победа в дисциплината през сезона, след триумфира си в Оберхоф (Германия) миналата неделя.

Симон стигна до победа, въпреки че направи три наказателни обиколки, сравнение със само едната на Йоберг. Третата днес остана победителката от индивидуалното състезание на 15 километра в четвъртък Лиза Тереза Хаузер (Австрия), която също както Йоберг свали 19 от 20-те си мишени. За австрийката това е пети подиум в последните шест състезания в Световната купа при дамите, което я прави една от основните фаворитки за разпределението на медалите по време на Световния шампионат в Поклюка (Словения) между 10 и 21 февруари.

Водачката в генералното класиране за Световната купа Марте Олсбу Рьозеланд (Норвегия) днес остана седма с три пропуска, а точно пред нея завърши Светлана Мироново (Русия). Рускинята водеше с близо 10 секунди преди последната стрелба, но пропусна последните си два изстрела и се смъкна до шестото място, с пасив от почти 30 секунди спрямо победителката.

Въпреки седмото си място днес, Рьозеланд увеличи аванса си на върха в битката за големия кристален глобус, като с 625 точки тя води с осем пред Тирил Екхоф (Норвегия), която днес завърши точно зад своята съотборничка с една грешка повече. Трета в генералното класиране с актив от 616 пункта е втората от днес Хана Йоберг.

В битката за малкия глобус в дисциплината масов старт, Жуля Симон излиза еднолично начело с актив от 156 точки, следвана от Рьозеланд със 132 и Йоберг със 129.

Програмата на Световната купа при дамите в Антхолц-Антерслева продължава утре с щафета на 4х6 километра. Следващият масов старт пък ще е по време на Световното първенство в Поклюка.