Брайтън се промъкна в четвъртия кръг на ФА Къп след дузпи

Брайтън стана поредният отбор, който си осигури място в четвъртия кръг на ФА Къп. "Чайките" обаче направиха това по най-трудния начин след изпълнения на дузпи в гостуването си на Нюпорт Каунти.

След като 90 минути двата тима не си отбелязаха голове, драмата настъпи в добавеното време на мача. Брайтън успя да открие резултата в 1-ата минута с гол на Соли Марч. Съдията обаче удължи мача с още 5 минути и в самия край домакините се добраха до изравняване след автогол на Адам Уебстър.

Така се стигна до продължения, в които не паднаха голове и се наложи победителят да бъде решен след изпълнение на дузпи. И там драма не липсваше, като всеки от двата тима направи по три пропуска в първите 6 изпълнения. Все пак при 7-ия опит от бялата точка Бенет пропусна за Нюпорт, а Уебстър се реваншира за автогола и отбеляза победното попадение за "Чайките", които се наложиха с 4:3 точни изстрела.