Родопа и Черноморец (Бяла) продължават напред за Купата на България

Родопа стартира годината с победа

Волейболните отбори на Родопа (Смолян) и Черноморец (Бяла) продължават във втория кръг на турнира за Купата на България, след като записаха победи в отложени срещи от първия кръг.

В първия мач днес смолянчани надиграха без проблем като домакини Попово 09 (Попово) с 3:0 (25:18, 25:21, 25:14) само за час игра. Родопчани постигнаха втора победа над съперника в рамките на по-малко от 24 часа, след като вчера биха с 3:1 гейма в изтеглен мач от Източната група на Висшата лига. Играчите на Иван Фисински не срещнаха особени проблеми в срещата, като доминираха почти през цялото време. Единствено във втората част двата тима бяха равностойни на моменти, но не се случи нещо повече.

Черноморец пък се наложи в драматичен мач над домакина Дея спорт (Бургас) с 3:2 (25:17, 15:25, 18:25, 25:21, 19:17). Волейболистите на Милен Стоянов бяха категорични в първия гейм и поведоха в резултата. Впоследствие, гостите позволиха на съперника да наложи волята си и да направи обрат. След това, те отново поеха инициативата, но се забеляза колебание в няколко ситуации. Въпреки товам състезателите от Бяла вкараха мача в тайбрек. Там битката бе за всяка топка и всяка точка, но в крайна сметка Черноморец спечели мача след 19:17 и подпечата билета си за втория кръг.