Норич и Милуол не срещнаха проблеми в третия кръг на Купата

Норич не срещна трудности и записа спокойна победа с 2:0 над гостите от Ковънтри в третия кръг за Купата на Англия. Головете за домакините дойдоха рано-рано, след като МакЛийн се разписа в шестата, а Хъгил в седмата минута, което улесни провеждането на срещата до края.

“Канарчетата” започнаха активно и това даде бързо резултат. Плакета напредна по лявото крило, подаде към Тод Кантуел, който пък успя да изведе изключително интелигентно МакЛийн зад гърба на защитата сам срещу вратаря и за него не бе проблем да преодолее вратаря Уилсън.

Още в следващата атака “каначетата” успяха да удвоят резултата, след като отново Плакета напредна отлично и центрира към централния нападател Хъгил, който отбеляза с глава, което се оказа и крайния резултат в срещата 2:0.

Междувременно Милуол също не срещна особени трудности в гостуването си на непрофесионалния Боръм Ууд. Гостите поведоха в 31-ата минута, когато Шон Малоун асистира на Зохоре, който откри резултата, но имаха пълно превъзходство в статистическо отношение и не дадоха много възможности на своите домакини да си помислят за изненада. Това продължи като тенденция и през втората част, макар че окончателно срещата получи своята логична развръзка в 74-ата минута, когато отново Малоун асистира този път на Хътчинсън за крайното 2:0.