Везенков с 13 точки при победа на Олимпиакос в Евролигата

Олимпиакос победи гостуващия Байерн Мюнхен с 84:82 (19:22, 25:24, 20:15, 20:21) в среща от 18-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Българският национал Александър Везенков се представи на ниво и реализира 13 точки. Той добави към статистиката си 6 борби, 2 асистенции, 1 отнета топка и 1 чадър за 23 минути като резерва.

От неговите съотборници Костас Слукас се отчете с 24 точки и 7 асистенции. По 11 добавиха Арън Харисън и Октавиъс Елис.

Денис Сийли беше най-резултатен за Байерн Мюнхен с 26 точки.

Двата тима изиграха равностоен двубой, но гръцкият гранд успя да поведе в последните две минути и половина и да завържи аванса си до края. При 77:77 Везенков вкара кош и наказателен удар за 80:77, което се оказа решаващо.

Олимпиакос има баланс от 9-8 и заема девето място в класирането, а Байерн е с 11-7 на шестата позиция.

Шампионът на Литва Жалгирис разгроми Химки (Русия) със 102:75 (22:20 , 17:28 , 39:13 , 24:14 )

Най-резултатен за победата беше Жофри Лаверн с 29 точки, а за Химки Алексей Швед вкара 22 точки и направи 8 асистенции.

Химки продължи серията си от загуби в турнира на десет мача и има едва два успеха в 18 двубоя, което му отрежда последно място в класирането. Жалгирис записа шеста поредна победа и е на пета позиция с баланс 11-7.

Френският АСВЕЛ Вильорбан загуби домакинството си на Ефес Истанбул (Турция) с 80:102 (15:29, 19:25, 25:28, 21:20). Гостите имаха 20 точки аванс на почивката и без проблеми стигнаха до девети успех за сезона. Французите са с 5-12.

За Ефес Василие Мичич се отличи с 23 точки и 9 асистенции, а Джеймс Андерсон добави "дабъл-дабъл" - 12 точки и 11 борби.

Норис Коул записа 22 точки за 21 игрови минути за АСВЕЛ.

Реал Мадрид отстъпи пред Армани Милано (Италия) със 76:80 (18:17, 21:22, 10:22, 27:19). За италианския тим това е първи успех срещу този съперник в Мадрид след девет поредни загуби в последните 17 години. Армани имаше 14 поредни поражения срещу Реал преди този сезон, но през настоящата кампания има вече два успеха.

Серхио Родригес вкара 17 точки за Армани срещу бившия си тим, а Малкълм Дилейни добави 14.

Джейси Карол беше най-резултатен за испанския тим с 20 точки, Еди Таварес завърши с 14.

Реал заема трето място в класирането с 12-6, а Армани е на седма позиция с 10-7.