Агуеро ще е титуляр за първи път от октомври

Маурисио Почетино иска Агуеро в ПСЖ

Нападателят на Манчестър Сити Серхио Агуеро може да направи първия си старт от октомври в срещата от третия кръг на Купата на Англия срещу Бирмингам, съобщи мениджърът Пеп Гуардиола. Най-резултатният футболист в историята на Сити изигра девет мача във всички състезания през този сезон, след като пропусна старта на кампанията след операция на коляното. Аржентинецът стартира за последно при равенството с Уест Хам (1:1) от Висшата лига на 24 октомври, когато бе заменен на полувремето с проблем със сухожилието.

"Чувството през последните десет дни - две седмици, реакцията му в коляното беше наистина добра. Той ще започне, а неговото представяне и коляно ще диктуват. Искаме добри, качествени минути. Ще бъде чудесно да се върне Серхио и в добро състояние. Той е оптимист - казва, че иска да се върне и да вкарва голове. Не оказваме натиск", коментира Гуардиола.
"Той имаше тежка контузия - наистина сложна. Настроението му е по-добро от всякога, това е важно", заяви Гуардиола.

Испанският специалист добави, че защитникът Кайл Уокър и нападателят Габриел Жесус, които бяха сред шестимата играчи, положили тест за COVID-19, ще преминат късен фитнес тест преди мача в неделя.

Междувременно вратарят Едерсон, крилото Феран Торес и защитникът Ерик Гарсия все още са в самоизолация.