Шампионът Фламенго загуби от Флуминензе в дербито на Рио

Шампионът Фламенго пропусна шанса да намали изоставането си от лидера в бразилското първенство Сао Пауло, след като допусна гол в последната минута и загуби с 1:2 от градския си съперник Флуминензе.
Джорджиан Де Араскаета изведе Фламенго напред в резултата в 40-ата минута, а в 55-ата Лукас Кларо изравни след удар с глава.
Но точно когато отборите бяха настроени да поделят точките на празния стадион "Маракана", полузащитникът на Флуминензе Яго получи хлабав пас и вкара топката в мрежата за 2:1.

Резултатът оставя Фламенго на второто място в класирането заедно с Атлетико Минейро. Двата тима имат по 49 точки, на седем зад лидера Сао Пауло.

Победата прекъсна серията от две загуби за отбора на Флуминензе, който е на седмо място в подреждането с 43 точки.