Наполи се събуди и започна устремно новата година (видео)

Наполи постигна безапелационна и напълно заслужена победа над Каляри в първата среща на двата отбора за новата година с 4:1. За неаполитанците това бе и първи успех в последните пет срещи, докато Каляри отново не успя, а за последно успяха да спечелят срещу Сампдория през ноември.

Гостите. в чийто състав отсъстваха някои от знаковите фигури на тима - Калиду Кулибали, Дрис Мертенс, както и Виктор Осимен, който е с коронавирус, започнаха много активно началото на срещата и наложиха преимуществото си още в първите минути, което се изрази в три удара в рамката на вратата и още няколко, които минаха близо до нея. Пьотър Желински бе близо до гол още във втората минута, но топката премина покрай вратата.

22-ата минута пред гостите се откри нова отлична възможност, когато те успяха да отправят три удара само в рамките на една игрова ситуация и няколко секунди, но топката така и не попадна във вратата. Само три минути по-късно натиска на Наполи даде резултат и Желински откри след великолепен шут от дъгата на наказателното поле под градата на вратаря на домакините Алесио Краньо.

Малко след средата на полувремето Ървинг Лозано отправи нов опасен удар от левия ъгъл на наказателното поле, но той премина встрани от десния стълб. Две минути по-късно Андреа Петаня получи топката в наказателното поле, успя да я върне към границата му, където веднага успя да стреля Фабиан Руис, но кълбото премина над вратата.

В 35-ата минута дойде и първото добро положение за Каляри след наивна грешка на двойката централни зашитници Костас Манолас и Марио Руи, които бяха избора на Дженаро Гатузо при отсъствието на стълба в отбраната Калиду Кулибали. Разиграването между двамата бе пресечно от Джовани Симеоне, но впоследствие удара на нападателя премина встрани от вратата.

Второто полувреме започна по същия начин, както завърши първото. Наполи продължаваше да атакува устремено, но и със същата лекота да пропуска положения. Това бе наказано до макините в 60-ата минута, когато центриране отдясно доведе до разбъркване пред вратаря Давид Оспина, топката попадна в Рикардо Сотил, който не успя при първия си опит, но при вторият преодоля стража и изравни резултата за 1:1.

Голът сякаш бързо изтрезви играчите на Наполи, които възстановиха преднината си веднага след подновяването на играта. Ди Лоренцо получи топката вдясно, прати ниско центриране към точката за дузпа, там Желински пое изключително елегантно, преодоля защитник и след това от няколко метра прати неспасяемо топката за 2:1 в горния ъгъл.

65-ата минута домакините останаха и с човек по-малко, след като нарушение отзад от страна на Хараламбол Ликоянис срещу Ървинг Лозано.

Четири минути по-късно гостите отново пропуснаха отлично положение да решат всичко в срещата, след като Инсиние проби отлично отляво, намери Лозано на точката на дузпата, но ударът му бе спасен от вратаря Краньо.

74-ата минута ново центриране, този път отляво на Инсиние, внесе пореден безпорядък в защитата на Каляри и не особено добра намеса на вратаря, топката достигна през куп от играчи до Лозано и той я прати в мрежата от няколко метра за 3:1.

Десетина минути по-късно бе сложена и точката на сблъсъка, когато Ди Лоренцо нахлу по посока на наказателното поле, стреля, а топката се отби от високо вдигнатата ръка на Фабрицио Калигара. Последвалото отсъждане за дузпа бе безапелационно превърнато в гол от капитана на гостите Лоренцо Инсиние за 4:1.

Тази победа изкачи Наполи на четвъртото място в класирането с 28 точки, докато Каляри остава на 15-ото място с 14. В следващият кръг играчите на Дженаро Гатузо посрещат Специя, а Каляри ще се изправи срещу Беневенто.