Шефилд Юнайтед постави нов рекорд, Езе даде заявка за наградата "Пушкаш" (видео)

Кристъл Палас постигна първа победа в последните си шест мача, след като надигра с 2:0 абсолютния аутсайдер в Премиър лийг през този сезон Шефилд Юнайтед. Джефри Шлуп откри резултата още в четвъртата минута след рикошет, но в 40-ата минута ганаецът напусна принудително терена заради контузия. Той бе заменен от Еберечи Езе, който точно преди почивката направи нещо изключително. Той получи топката дълбоко в своята половина, пробяга целия терен, преодолявайки няколко бранителя на Шефилд, след което стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката в ъгълa за 2:0. Попадението му напомняше това на Хюн-Мин Сон срещу Бърнли, с което кореецът спечели наградата на ФИФА Ференц Пушкаш за 2020 година.

Шефилд Юнайтед не направи отново почти нищо в предни позиции и постави нов антирекорд, изразяващ се във факта, че "остриетата" нямат победа в Премиър лийг след първите 17 кръга. Това е 15-ото поражение за тима на Крис Уайлдър.
Кристъл Палас вече е на 12-о място с актив от 22 точки. Шефилд остава на дъното с едва два пункта.