Рома надви Каляри в голеада (видео)

Рома бързо се завърна на победния път в Серия "А". "Вълците" забравиха за тежкото поражение от Аталанта с 1:4 в миналия кръг и днес се наложиха с 3:2 в домакинството си на Каляри от 14-ия кръг. Жордан Верету в 11-ата, Един Джеко в 71-ата и Джанлука Манчини в 77-ата минута бяха точни за "Орлите", докато за гостите се разписа Жоао Педро в 59-ата минута и 90-ата минута от дузпа.

Рома взе ранна преднина в мача. В 11-ата минута домакините организираха контраатака, след центриране отдясно топката не бе изчистена добре и попадна в Жордан Верету, койтоя вкара във вратата за 1:0.

Каляри обаче се върна в мача в началото на второто полувреме. В 59-ата минута след няколко паса с глава кълбото стигна до Жоао Педро, който се измъкна от опеката на прекия си пазач и с удар по земя вкара за 1:1.

"Вълците" обаче реагираха бързо и си върнаха преднината в 71-ата минута. Рик Карсдорп получи дълъг пас в наказателното поле, подаде успоредно на голлинията за Един Джеко, който отблизо засече за 2:1.

В 77-ата минута домакините решиха всичко в своя полза. При едно центриране от корнер Крис Смолинг с глава свали към Джанлука Манчини и той също с глава отблизо порази вратата за 3:1.

В 90-ата минута гостите получиха дузпа за нарушение срещу Жоао Педро, а бразилецът вкара втория си гол в мача от бялата точка, оформяйки крайното 3:2.

Така Рома събра актив от 27 точки и излезе на 3-ото място във временното класиране. Каляри пък се намира на 15-ото място с 14 точки.