Хебър удари Добруджа и излезе начело в Суперлигата (снимки)

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) излязоха начело във временното класиране в първата осмица на Суперлигата на България, след като записаха 4-а поредна побед.

Воденият от Атанас Петров тим победи категорично у дома Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (26:24, 25:18, 26:24) в отложен мач от 1-ия кръг, игран тази вечер.

Така "тигрите" са начело в таблицата с 4 победи, 1 загуба и 13 точки. Добруджа пък е 3-и само с 6 точки след 2 победи и 1 загуба.
Първата част на срещата започна равностойно до 9:9, след което Хебър поведе за кратко. Добричлии обърнаха, а гейма продължи с игра на амплитуди. В ключовите моменти Хебър изравни при 24:24 и стигна до геймбол при 25:24 след атака на Спас Байрев. Атака през центъра на Николай Къртев сложи край на гейма с 26:24. Двата тима продължиха да играят като равен с равен до средата на втория гейм, след което "тигрите" се отприщиха взеха инициативата. Постепенно разликата между двата отбора се увеличаваше все повече и Хебър увеличи аванса си след убедителното 25:18.
Равностойна игра имаше и в началото на третия гейм, но Добруджа направи серия от точки и задържа предимството си. Домакините от Хебър направиха няколко аса, но не съумяха да стопят разликата. Това се случи чак след атаки на Николай Къртев и Тодор Алексиев, като Хебър остана само на точка от съперника. Битката за всяка топка и точка продължи и в следващите минути, но в крайна сметка блокада на Спас Байрев изведе "тигрите" напред. До края Добруджа продължи да тормози със сервисите си домакините, но не успяха да ги пречупят и така Хебър записа чиста победа след 26:24 и 3:0 гейма.
Над всички за Хебър бе капитанът Тодор Алексиев със страхотните 22 точки (3 блока, 1 ас, 72% ефективност в атака и 58% позитивно посрещане) за победата.
За тима на Добруджа Жулиен Георгиев реализира 15 точки (50% ефективност в атака).
ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:0 (26:24, 25:18, 26:24)