Добруджа удари Нефтохимик в дербито на Суперлигата (видео + снимки)

Волейболистите на Добруджа 07 (Добрич) записаха втора победа в първата осмица на Суперлигата на България, след като удари категорично у дома шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:20, 25:22, 25:21) в дербито на 7-ия кръг, играно тази вечер в зала "Добротица". Срещата бе първа и за двата тима след дълга пауза заради коронавирус.

Така добричлии е на 3-о място във временното класиране с 2 победи от 2 мача и 6 точки. Добруджа има още един мач до края на календарната година - срещу лидера Хебър (Пазарджик). Двубоят е в събота (19 декември) от 18,30 часа.

Нефтохимик пък завършва годината 4-и в таблицата с 2 победи, 1 загуба и 5 точки.

Първата част на срещата започна равностойно, като постепенно домакините от Добруджа взеха контрола върху играта. Бургазлии успяха да се доближат на няколко пъти в резултата, но въпреки това момчетата на Мирослав Живков останаха стабилни и взеха гейма с добра преднина от 25:20. Втората част също протече под доминацията на добричлии, но в ключовите моменти позволиха на шампионите да скъсят максимално дистанцията. Обрат обаче не последва и Добруджа увеличи аванса си след 25:22. В третия гейм Нефтохимик поведе, амбициран от развоя на предходната част. Добричлии обаче изравниха, но последва нова серия на Нефтохимик. Интригата в гейма остана жива, като резултатът бе изравнен. След равенството при 14:14 домакините "се отприщиха" и направиха стабилна разлика. Тя се запази и Добруджа записа чиста победа след 25:21 и 3:0.

Над всички за Добруджа бе Жулиен Георгиев с 18 точки (1 блок и 55% ефективност в атака) за победата и беше обявен за MVP на мача. Мартин Мечкаров (2 блока, 41% ефективност в атака и 48% позитивно посрещане) и Венцислав Рагин (7 блока! и 50% ефективност в атака) добавиха 11 и 10 точки за успеха.

За тима на Нефтохимик единственият с двуцифров точков актив бе Мирослав Градинаров - 14 (1 блок, 1 ас и 39% ефективност в атака).

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:0 (25:20, 25:22, 25:21)