Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Славия прекъсна негативната серия след здраво дерби с НСА

Славия се върна на победния път в западния регион на ББЛ А група. След трите поредни поражения, тази вечер тимът се наложи над НСА със 74:72 в изключително оспорван и изпълнен с обрати мач в столичната зала „Триадица“, като по този начин прекъсна серията от три последователни успеха на своя съперник.

Победата бе общо пета за Славия, като тимът има и шест загуби, докато днешният му опонент вече е с баланс 6-3. НСА поведе с 5:0 в началото на мача. В следващите минути на няколко пъти се стигаше до равенство, а след първата част тимът на Явор Аспарухов бе напред с 19:16. Отборът от спортната академия водеше през цялата втора четвърт, като на няколко пъти имаше преднина от 7 точки. Точно преди почивката обаче Славия обърна за първи път в срещата при 35:33.

„Белите“ обаче не успяха да задържат дълго преднината си и в средата на третия период НСА си върна преднината, като преди заключителната част се оттегли при 50:48 в своя полза. Славия обаче не се отказа и след 9:2 на старта на решителната четвърт, отново поведе. Последваха нови размени на водачеството, но тимът на Костадин Костов показа по-голямо хладнокръвие в края и измъкна успеха.

Николай Стефанов бе най-резултатен за победителите с 19 точки. Слав Георгиев вкара 15, 14 има Денис Петков, а 12 точки и 10 борби добави Тодор Захариев. За НСА Виктор Серафимов бе над всички с 24 точки, 12 отбеляза Мартин Петров, а близо до дабъл-дабъл остана Даниел Милчев със своите 9 точки и 12 борби.

Текст и снимка: bgbasket.com