Астън Вила излъга Уулвс с дузпа в добавеното време (видео)

Астън Вила победи с 1:0 Уулвърхамптън на "Молиню" във вторият двубой от 12-и кръг на Премиър лийг. "Вълците" имаха доста възможности, но добрите намеси на Емилиано Мартинес запазиха нулевото равенство за повече от 90 минути. Бирмингамци се добраха до трите точки след гол от дузпа на Ануар Ел-Гази в 94-тата минута.

Нуно Еспирито Санто бе направил две промени в сравнение с мача с Ливърпул преди седмица. 18-годишният Фабио Силва стартира на върха на атаката, а Ромен Саис замени Вили Боли. 19-годишният Джейкъб Рамзи пък започна за първи път като титуляр в Премиър лийг в състава на Астън Вила. Бертран Траоре също бе титуляр за гостите.
"Вълците" имаха по-добрите възможности преди почивката, но Мартинес направи две чудесни спасявания след удари на Поденс и Дендонкер.

Вила започна по-добре втората част, но изстрел на Грийлиш премина встрани, а Патрисио изби удар в близкия ъгъл на Оли Уоткинс. "Вълците" бяха още по-близо до гола в 69-ата минута, когато Силва нацели гредата. Домакините отново поеха инициативата, но Мартинес продължаваше да се справя с всичко, което му предлагаха офанзивните играчи на Уулвс. В 80-ата минута Дендонкер засече от воле центриране на Нето, но стражът на Астън Вила реагира блестящо на този изстрел от около 11 метра.
Пет минути преди края гостите останаха с човек по-малко, след като Дългас Луис получи втори жълт картон за удар с лакът срещу Поденс.
Въпреки това Астън Вила стигна щастливо до победата, след като в 92-рата минута Семедо сгреши и повали Макгин в наказателното поле. Ел-Гази бе безпогрешен от бялата точка, носейки трите точки на гостите. В края и Моутиньо бе изгонен заради втори жълт картон.