Мидтиланд си заслужи точката срещу Ливърпул (видео)

Мидтиланд си тръгна от Шампионската лига с добро представяне и точка срещу шампиона на Англия Ливърпул. Срещата в Дания завърши 1:1. Мохамед Салах откри резултата след 55 секунди, а Шолц изравни от дузпа в 62-ата минута. Попадения и на двата отбора бяха отменени след разглеждане с ВАР след почивката. Българският национал Божидар Краев не е в групата на домакините за мача.

Още преди мача мърсисайдци си бяха осигурили първото място в група D. Това позволи на Юрген Клоп да направи осем промени от мача срещу Уулвърхамптън в неделя. Дебют в Шампионската лига направи 19-годишният Лейтън Кларксън, а първи мач за клуба изигра място 18-годишният Били Куметио, който се появи в игра на почивката. Трент Александър-Арнолд за първи път изведе Ливърпул с капитанската лента.
Двубоят започна по перфектен начин за Ливърпул. Мърсисайдци поведоха в 55-ата секунда с най-бързия си гол в историята в Шампионската лига. Мохамед Салах се възползва от лошо подаване назад и успя да прати топката към мрежата преди да загуби баланс.
С това попадение Салах стана рекордьор за клуба по голове в най-престижния клубен турнир. За него това бе 22-и гол, с което изпревари легендата Стивън Джерард. Шампионът на Англия излезе с най-младия си състав в мач от турнира. Юрген Клоп заложи на тим със средна възраст 24 години и 26 дни.
След ранното попадение Мидтиланд организира няколко добри атаки, но не стигна до точен удар към Куивин Келъхър, който се целеше в трети пореден мач без допуснат гол. Гостите отговориха със силен период. Вратарят на датчаните Хансен отрази удари на Салах и Жота.
Фабиньо се отличи с няколко отлични изяви в защита, а в 33-ата минута изчисти топката от голлинията след удар с глава на Каба. Малко по-рано Ориги пропусна отлична възможност да удвои аванса на "червените". Той получи топката от Салах, но стреля покрай вратата. В друга ситуация египтянинът намери Жота, но неговият удар бе отразен от Хансен.
Малко преди почивката двата отбора си размениха по още едно положение. Първо Келъхър отрази изстрел на Онейка от малък ъгъл, а след това Кейта стреля право във вратаря на домакините.
Мидтиланд имаше предимство и в 49-ата минута Евандер удари гредата. Датчаните продължиха да създават положения, а удар на Каба мина покрай вратата. След час игра Дрейер се озова сам срещу Келъхър, вратарят му попречи да стреля с цената на нарушение, а топката бе избита от голлинията.
Страничният съдия бе вдигнал флага за засада, но след разглеждане със системата за видеоповторения бе преценено, че засада няма. Главният рефер разглежда случилото се и на монитор, след което прецени, че вратарят на Ливърпул е нарушил правилата и отсъди дузпа. Шолц бе точен от бялата точка и изравни.
Датчаните продължиха да нападат и да създават положения, но оставяха пролуки в защита. Кларксън пропусна да се разпише в дебюта си в Шампионската лига, а в 77-ата минута Шулц отново прати топката в мрежата. Пак имаше разглеждане с ВАР, но този път попадението бе отменено поради засада.
Келъхър се намеси на два пъти след удари на Исаксен и Свяченко, а две минути преди края Мидтиланд можеше да поведе. Контраатака изведе шестима играчи на домакините срещу двама на Ливърпул. Страхотен шпагат на влезлия като резерва Джордан Хендерсън спря удара на Евандер. Секунди по-късно имаше нова спорна ситуация, при която Минамино прати топката в мрежата. Попадението не бе зачетено поради игра с ръка на Садио Мане.
МИДТИЛАНД - ЛИВЪРПУЛ 1:1
0:1 - Салах (1)
1:1 - Шолц (62-д)