Адриан Андреев стартира с драматична победа в Мадрид

Националът на България за "Купа Дейвис" Адриан Андреев започна с победа участието си на турнира червени кортове в Мадрид (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара. 19-годишният Андреев се наложи над представителя на домакините Франсиско Гарсия с 6:0, 4:6, 7:6(2) за 2:27 часа. Софиянецът изоставаше с 5:6 и пробив в третата решителна част, но успя да вземе подаването на съперника си в 12-ия гейм.

В тайбрека Андреев поведе с 4:0 точки и затвори мача със 7:2. Във втория кръг българинът ще играе с победителя от мача между номер 2 в схемата Олиол Батала (Испания) и Ерик Ваншелбоим (Украйна). Предната седмица Андреев спечели първата си титла от турнирите на ИТФ, след като триумфира в надпреварата на твърди кортове в Ираклион (Гърция) с награден фонд 15 хиляди долара.