Шампионът Фламенго аут от Копа Либертадорес, Сантос и Ривър Плейт продължават

Носителят на трофея Фламенго отпадна на осминафиналите за Копа Либертадорес след поражение у дома от аржентинския Расинг след изпълнение на дузпи. В драматичен мач на легендарния стадион Маракана Фламенго успя да стигне до равенство 1:1 в редовното време, но отстъпи при изпълнението на дузпите. Фламенго остана с човек по-малко в 63-а минута, когато Родриго Кайо получи червен картон, а две минути по-късно Расинг поведе с гол на Леонардо Сигали.

В добавеното време Уилиам Арао изравни, но при дузпите аржентинците отбелязаха и петте дузпи, а за Фламенго авторът на гола от редовното време Арао пропусна и така Расинг се класира за четвъртфиналите. Фламенго има само една победа в последните шест мача под ръководството на новия старши треньор Рожерио Сени, който миналия месeц замени испанеца Доменек Торент.

Сантос се класира за четвъртфиналите благодарение на гол повече на чужд терен в двубоя срещу ЛДУ Кито. Бразилският тим спечели първия мач с 2:1, а на реванша снощи загуби у дома с 0:1, но продължава напред. Зрителите станаха свидетели на грозни сцени на реванша, а второто полувреме продължи 67 минути. Реферът даде шест минути добавено време, но в тези минути имаше сблъсъци на терена и съдията показа три червени картона - един за бразилците и два за гостите от Еквадор.Сбиването предизвика разглеждане на ситуацията с ВАР и удължи мача с 23 минути.

Напред в турнира продължава и аржентинският гранд Ривър Плейт, който победи бразилския Атлетико Паранензе с 1:0 с гол на Николас де ла Крус. Ривър продължава на четвъртфиналите с общ резултат от двата мача 2:1.