Първа победа и шанс за нещо повече за РБ Залцбург след два гола на Бериша (видео)

РБ Залцбург постигна първата си победа в Група "А" на Шампионската лига, след като надигра с 3:1 като гост Локомотив (Москва). Мергим Бериша (28', 41') отбеляза два гола за "червените бикове" през първата част, а след почивката двата отбора си размениха по едно попадение. Антон Миранчук намали от дузпа в 79-ата, но само две минути след това Карим Адейеми възстанови преднината от два гола на гостите, които с този успех изпревариха в класирането днешния си съперник.

Австрийският тим заема трето място с актив от четири точки, докато Локо е на четвърта позиция с три пункта. Двата отбора направиха 2:2 в първия двубой помежду си.
Залцбург имаше пълно превъзходство през първата част и двата гола преднина бяха най-малкото, което гостите можеха да постигнат. В 17-ата минута гол на Бериша правилно бе отменен заради засада, но десетина минути след това нападателят на гостите направи официално 1:0. Удар на Мвепу бе блокиран, но след това топката стигна до Бериша, който от пет метра я прати във вратата. В 41-вата германецът получи извеждащ пас от Койта и удвои с удар в същия ъгъл.

11 минути преди края домакините получиха дузпа, която Миранчук реализира уверено, но надеждата на Локо за нещо повече рухна много скоро след груба грешка в защитата на московчани. Мурило се подхлъзна, от което се възползва Адейеми, който проби отдясно и стреля в далечния ъгъл за крайното 1:3.