Красиво воле донесе победата на Добруджа над Хебър (видео)

Добруджа изненада и победи Хебър (Пазарджик) в мач от 15-ия кръг на Втора лига. Домакините от Добрич се наложиха с 2:1, като и трите попадения паднаха през първата част. Автогол на Ивайло Тодоров (15') и невероятно попадение на Иван Цачев (41') бяха достатъчни, за да донесат трите точки в отбора на домакините. Тодор Чаворски пък бе точен за гостите в 18-ата минута.
В минути на срещата домакините бяха тези, които оказваха по-сериозен натиск и той се отплати в 15-ата минута, когато успяха да открият резултата. Тогава след центриране на Дейвид Венциславов Илия Капитанов успя да нанесе хубав удар с глава, който бе спасен от Любенов. Кълбото обаче попадна в краката на Венциславов, който центрира по земя и това се оказа достатъчно, за да може Ивайло Тодоров да си отбележи автогол.
Радостта на домакините обаче трая само 3 минути. Тогава Красимир Илиев пробва късмета си с далечен изстрел по посока вратата на добруджанци. Шутът му бе избит от вратаря Василев, но топката попадна в краката на Тодор Чаворски, който от близка дистанция не сбърка и направи резултата 1:1. С този свой гол Чаворски вече е едноличен голмайстор в отбора на Хебър, като има 6 гола в 12 мача във Втора лига.

В 30-ата минута Цветан Илиев се извиси в наказателното поле на гостите и успя да стреля с глава, но ударът му премина над напречната греда.

В 33-ата минута след изпълнение на ъглов удар отбраната на Добруджа се пропука и топката попадна точно на крака на Ивайло Тодоров. Той обаче от границата на вратарското поле изпрати кълбото високо над вратата и пропусна най-чистата възможност да изведе гостите напред.
В 41-ата минута Иван Цачев успя да открие головата си сметка за този сезон с едно от най-красивите попадения през настоящата кампания във Втора лига. След двойно разиграване Християн Казаков успя с едно докосване да вдигне топката, като по този начин изведе Цачев зад гърба на защитниците на Хебър. Футболистът с номер 18 на гърба не се поколеба и директно от воле разстреля вратата на Александър Любенов, за да направи резултата 2:1.
В ответната атака гостите имаха сериозни претенции за дузпа, след като Адемов в опита си да избие топката удари крака на футболист на Хебър. В първия момент не последва сигнал за нарушение, като съдията посочи да се изпълни ъглов удар. Няколко секунди по-късно обаче реферът Михаел Павлов промени решението си и посочи бялата точка, но след консултация със страничния съдия отново реши друго и отсъди в крайна сметка корнер.

През първите минути на второто полувреме гостите бяха тези, които търсеха повече гола, но така и не успяха да застрашат сериозно вратата на Добруджа. В 60-ата минута домакините имаха право да изпълнят пряк свободен удар от удобна позиция, но ударът на Казаков бе неточен.

В 85-ата минута Добруджа стигна до невероятен шанс да направи резултата 3:1 и да сложи край на интригата в мача. След грешка в средата на терена Християн Казаков остана очи в очи с вратаря на Хебър, но изстрелът му се оказа право в ръцете на стража.

С тази своя победа добруджанци се изкачват до 9-ата позиция в класирането, като събират в актива си 16 точки. Те продължават доброто си представяне от миналия кръг, когато се наложиха над Струмска слава с 2:0. Хебър от своя страна прекъсна серията си от 4 поредни срещи без загуба и заема 4-ата позиция с 24 пункта. Зад тях обаче с една точка по-малко се намира дубалът на Лудогорец, който ще има шанс да изпревари тима от Пазарджик, ако победи в утрешната си среща Локомотив (Горна Оряховица).

ДОБРУДЖА 2:1 ХЕБЪР