Уест Бромич дочака първа победа (видео)

Уест Бромич вече не е в зоната на изпадащите в Премиър лийг, след като се пребори за първата си победа през сезона. "Дроздовете" надвиха с 1:0 Шефилд Юнайтед и скочиха с две позиции до 17-ото място. Гола вкара Конър Галахър в 13-ата минута.

Гостите от Шефилд загубиха за пети пореден път и са единственият отбор без победа. "Остриетата" бяха хитът на миналия сезон, но през този ще имат огромни проблеми с оцеляването си. С 1 точка от 10 мача и само 4 вкарани гола тимът на Крис Уайлдър е на дъното в таблицата и не се вижда как ще се измъкне оттам.
В защитата на Шефилд Юнайтед имаше сериозни пробойни. Наложи се младокът Кийн Брайън да дебютира в елита, а ветеранът Бранислав Иванович получи жълт картон за грубо нарушение още във 2-ата минута и до края трябваше да внимава.

Уест Бромич излезе напред след центриране от корнер и лошо отбита топка. Никой от футболистите на гостите на попречи на Галахър да стреля от границата на наказателното поле и неговият удар се оказа неспасяем за Аарън Рамсдейл.
До почивката нямаше много интересни моменти, с изключение на един пропуск на Карлан Ахерн-Грант. Нападателят на "остриетата" отправи хубав удар в 34-ата минута, но Сам Джонстън плонжира и спаси.

Гостите нямаха избор и през второто полувреме заиграха по-офанзивно. Те обаче имаха късмет, че Кайл Бартли стреля право в ръцете на Рамсдейл в 52-ата минута.
В 63-ата Оливър Бърк намери Джордж Балдок, но той прати топката в аут, а позицията му бе повече от удобна. Реферът Майк Дийн даде цели 7 минути добавено време и в предпоследната от тях гостите можеха да измъкнат точката, но Лис Мусе не уцели вратата от няколко метра.

В следващия кръг Шефилд Юнайтед ще е домакин на Лестър, а Уест Бромич ще посрещне Кристъл Палас.