Пирин елиминира Славия в баражите за топ 14 на WINBET е-футбол лига

Пирин (Благоевград) на Христо Радославов победи Славия (София) на баскетболиста Николай Петков в баражите за влизане във финалната фаза на WINBET e-футбол лига. Двата двубоя бяха излъчени вчера по Sportal TV. Баражите се проведоха след отказването от участие в топ 14 на Виктор Владов, който е създател на българското първенство в играта Pro Evolution Soccer 2020 и 2021. Дизайнерът реши да предостави мястото си във финалната фаза на най-добрия от третите отбори в седемте групи от третата фаза на турнира.

Още един ЦСКА-София отпадна от WINBET е-футбол лига

Първият финален бараж се изигра на виртуалния стадион в Благоевград и завърши в полза на гостите от Славия след голов удар на Рангелов в 75-ата минута. Във втория бараж зрителите на Sportal TV,  станаха свидетели на оспорван решаващ двубой. Резултатът на софийския стадион "Славия" беше открит от Пирин  чрез Златинов още в началото на мача (14 мин.).

Тимът на Николай Петков успя да вкара изравнителен гол в края на редовното време от първото полувреме чрез Кабов (45 мин.), но 3 минути по-късно втори гол на Златинов (45+3) оформи крайния резултат на 1:2. Двата гола на чужд терен дадоха предимство на Радославов и неговия Пирин, но в крайна сметка той предостави мястото си в топ 14 на WINBET е-футбол лига на своя съперник Николай Петков.

WINBET е-футбол лига се организира от „Спортс Мениджмънт България“ и се излъчва ексклузивно от Sportal TV всеки делничен ден от 21:00 часа и от 23:00 (или 11:00) часа през почивните дни. Повече информация за турнира бихте могли да откриете на сайта efootball.bg.