Късен гол прати Австрия в лига "А" (видео)

Отборите на Австрия и Норвегия зе излъчиха победител в ключовия сблъсък за първото място в лига "В", група 1 на Лигата на нациите. Срещата завърши 1:1, като домакините се добраха до ценната точка в добавеното време. Скандинавците се нуждаеха от победа, за да изместят днешния си съперник от лидерската позиция в крайното класиране и бяха близо до целта, но бяха попарени в края.

Още през първото полувреме Норвегия бе по-близо до откриване на резултата, като с пропуски се отчетоха Йорген Странд и Йорген Скйелвик.

В 61-ата минута гостите материализираха превъзходството си и поведоха след хубава атака. Валон Бериша се измъкна в наказателното поле и почти от аутлинията върна към Гаяс Захид, който отблизо отбеляза за 0:1.

Гостите почти се виждаха победители, но финалния щурм на австрийците даде резултат. Марко Арнаутович подаде за Адриан Гръбич и той с плътен удар по земя отбеляза изравнителния гол.

Така Австрия запази първото си място в крайното класиране с 13 точки и се класира за лига "А". Норвегия пък остава на 2-ата позиция с 10 точки и мач по-малко, тъй като срещата с Румъния бе отложена и не е ясно дали ще бъде изиграна. Тя обаче няма да повлияе на крайното класиране.