Митко Илиев: Показахме голова немощ, надявам се догодина да гоним първото място

България завърши без победа и изпадна (видео)

Нападателят на България Димитър Илиев изказа мнението си след равенството на националния ни тим с Ирландия. “Лъвовете” завършиха 0:0, като това ги отпрати в долната дивизия на Лигата на нациите, където ще играят догодина.

“Мисля, че през първото полувреме имахме достатъчно положения да отбележим и да направим мачът си по-лесен. Положителното е, че не допуснахме гол, но за съжаление показахме голова немощ и няма как да победиш така.

През първото полувреме бяхме по-добрият отбор, имахме ситуации, които трябваше да разгърнем. През второто Ирландия заигра по-добре. С оглед на играта бе един равностоен мач и резултатът е реален.

Ясно е каква е оценката при положение, че сме на дъното. Оттук нататък гледаме следващата година. Надяваме се тогава да гоним първо място, независимо в каква група сме, а следват и квалификации. Днес мисля, че можем да сведем мача като положителен. Създадохме повече положения, стояхме по-добре в защита. Чисто футболно мисля, че сме по-добри от Ирландия, но трябва да се бележат голове”, заяви Илиев.