Албания взе важен успех, но допусна куриозен гол

Албания постигна важен успех с 3:1 над Казахстан в домакинството си от 5-ия кръг в Лигата на нациите. С тази победа играчите на Еди Рея запазиха шансове да се преборят за 1-ото място в своята група 4 в лига "С".

Домакините на "Еър Албания" поведоха в резултата в 16-ата минута, когато Ледиан Мемушай центрира отдясно и Сокол Чикалеши с глава вкара за 1:0.

В 23-ата минута резултатът бе удвоен. При едно центриране от фаул се стигна до голяма каша в наказателното поле на гостите, вратарят не изби добре топката и Адриан Исмайли отблизо вкара за 2:0.

Казахстан обаче се върна в мача по много куриозен начин. След като получиха втори гол гостите изпълниха център и Абиол Абикен реши веднага да стреля към вратата, като прехвърли вратаря и отбеляза от центъра за 2:1.

В 62-ата минута обаче албанците вкараха решаващ трети гол от дузпа. Амир Абраши израбити наказателния удар, а Рей Манаж бе точен от бялата точка за крайното 3:1.

Така Албания събра актив от 8 точки и заема 2-ото място в класирането, като е само на 2 от лидера Беларус. Казахстан остава на дъното с 4 точки.