Черно море Тича взе морското дерби в самия край

Черно море Тича записа първа победа в НБЛ след драматичен успех в края срещу гостуващия Черноморец. Домакините надделяха с 85:82.  За варненци Александър Янев изпъкна с "дабъл-дабъл" с 29 точки и 11 борби.

Бургазлии поведоха в началото на мача, но домакините успяха да обърнат резултата и да поведат с 5 точки след малко повече от две минути игра при 9:4. Последваха две изравнявания при 9:9 и 15:15, между които двата отбора сменяха водачеството в резултата. Минута и 40 секунди преди края на първата част домакините дръпнаха с 4 точки при 20:16, но след серия 7:1 точки гостите успяха не само да изравнят при 21:21, но и да вземат първата четвърт с 23:21.

В началото на втората част играта бе много равностойна. Черно море Тича веднага изравни при 23:23 и поведе при 26:25. След две неуспешни атаки на Черноморец домакините успяха да поведат в средата на втората част с 6 точки при 37:31. Гостите намали пасива си до само точка при 36:37 и 38:39, а на полувремето домакините водеха с 2 точки - 43:41.

В началото на третата част в играта на двата отбора имаше доста брак. Все пак домакините се оказаха по-съобразителни и успяха да вкарат 5 срещу 2 точки и да поведат с 48:43 след около 2 минути и половина игра. В средата на третата част гостите успяха да поведат при 52:51, но с тройка на Александър Янев домакините отново си върнаха предимството. Минута и 20 секунди преди края на третата част Черноморец изравни при 61:61, а с кош със сирената на Константин Коев гостите водеха с 64:62 преди последната решителна част.

Черно море Тича успя след почти 2 минути игра да изравни при 67:67, последва още едно равенство, след което домакините поведоха при 70:69. С тройка на Константин Коев резултатът отново бе изравнен около 4 минути преди края при 72:72. Последваха нови три равенства, а 47 секунди преди края гостите поведоха с 80:77. Поредни тройки на Веселин Горгиев и Лъчезар Димитров донесоха обарта за домакините, а два точни наказателни удара на капитана Пламен Алексиев оформиха успеха с 85:82.

В последната атака Марвин Смит и Дианте Болдуин последователно пропуснаха от дистанция и не успяха да изравнят и да пратягт мача в продължение. Болдуин беше най-добър за Черноморец със 17 точки, 9 борби и 7 асистенции.

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА 85:82 ЧЕРНОМОРЕЦ
ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: Лъчезар Димитров 8, Александър Стойков 4, Пламен Алексиев 13, Веселин Георгиев 17, Александър Янев 29 (Милош Чойбашич 6, Мартин Стефанов 5, Мартин Коцев 3, Цветомир Куртев)
СТАРШИ ТРЕНЬОР: Даниел Клечков
ЧЕРНОМОРЕЦ: Дианте Болдуин 17, Евгени Хаджирусев 16, Константин Коев 17, Марвин Смит 14, Милош Милидрагович 3 (Борис Войков 10, Георги Кендеров 5, Ангел Димитров, Симеон Русинов)
СТАРШИ ТРЕНЬОР: Васил Евтимов