Унгария се добра до Евро 2020 с късен обрат

Унгария се класира по изключително драматичен начин на Евро 2020. Маджарите надвиха с 2:1 Исландия на "Пушкаш Арена" във финалния бараж в Лигата на нациите и така си осигуриха място на еврофиналите догодина. Успехът на домакините дойде след страхотен обрат в края. "Викингите" поведоха в 11-ата минута чрез Гилфи Сигурдсон, но Лоик Него в 88-ата минута изравни, а Доминик Собослай донесе успеха на унгарците в 92-ата минута.

Мачът започна по най-лошия възможен начин за домакините. В 11-ата минута Исландия получи фаул пред наказателното поле, Гилфи Сигурдсон изпълни и след нелепа грешка на вратаря, топката се озова зад голлинията за 0:1.

Постепенно обаче маджарите се окопитиха и започнаха да търсят изравняването. В 22-ата минута след центриране от корнер Орбен стреля с глава отблизо, но в ръцете на вратаря. След това в 41-ата минута Собослай шутира от фаул и топката премина на сантиметри от напречната греда.

През втората част домакините още повече увеличиха натиска. В 55-ата минута мощен изстрел на Атила Салай рикошира в защитник и по чудо премина над вратата. В 65-ата минута пък унгарците претендираха за дузпа, като двама техни играчи паднаха в наказателното поле, но съдията бе категоричен, че и в двете ситуации няма нарушение.

Истинската драма обаче настъпи в края на двубоя. Исландците вече се виждаха на еврофиналите, но мечтите им бяха съсечени. В 88-ата минута се стигна до груба грешка в отбраната на гостите, които не успяха да изчистят една топка в наказателното поле, а вместо това я подариха на Лоик Него, който отблизо отбеляза за 1:1.

В добавеното време домакините направиха и пълен обрат. Собослай пое топката в собствената си половина и направи страхотен рейд, след което с брилянтен удар извън пеналта успя да отбележи за 2:1.

Така Унгария, която отстрани по пътя си България в полуфиналния бараж, постигна целта си и се класира на Евро 2020. Там маджарите ще бъдат в група "F" с отборите на Франция, Германия и Португалия.