Вратар на Реал Мадрид реши да се прави на Нойер и резултатът бе катастрофален... (видео)

Редица приятелски срещи с участието на национални отбори се изиграха вчера по европейските футболни терени. В един от мачовете един срещу друг се изправиха Полша и Украйна. Домакините от Полша спечелиха с 2:0 след попадения на Кшищоф Пьонтек в 40-ата минута и на Якуб Модер в 63-ата минута. Първият гол в срещата - този на бившия нападател на Милан и настоящ на Херта (Берлин) Пьонтек, заслужава по-специално внимание, тъй като за него поляците трябва да благодарят най-много на украинския страж Андрий Лунин.

21-годишният вратар, който е собственост на испанския гранд Реал Мадрид, реши да се прави на колегата си от Байерн (Мюнхен) Мануел Нойер, но опитът му завърши по катастрофален начин. При един дълъг извеждащ пас към полски футболист (играча на Наполи Пьотър Жиелински - б.р.) Лунин реши да излезе далеч извън пределите на вратата си и действително успя пръв да играе с топката. Направи го обаче по толкова нескопосан начин, че топката попадна в Пьонтек, а той показа точен мерник и с прецизен удар я изпрати в опразнената врата за 1:0. Лунин със сигурност трябва да се пази от подобни груби грешки, ако иска да има шанс да се задържи по-дълго във футболен колос като Реал Мадрид.
Гафът на Лунин пък напомни за гола, който допусна във вратата си бившият национален страж на Украйна Олександър Шовковский в далеч по-важния мач със Словения от квалификациите за Евро 2000. Тогава, на 13 ноември 1999 година в Любляна, в 84-ата минута при резултат 1:1, Миленко Ачимович наказа Шовковский, прехвърляйки го с удар от центъра