Три отбора без загуба в Западната група на Висшата лига

Три отбора са на върха в Западната група на второто ниво от волейболния шампионата при мъжете - Висшата лига - Миньор (Перник), ВК Софийски университет и Сливнишки герой. И трите тима имат по две чисти победи и само точковото съотношение дава предимство перничани да са лидери.

Волейболистите на Асен Асенов имат 6 точки, колкото и вторият СУ, но с по-добро съотношение на спечелените и загубените точки в геймовете, което дава предимство в класирането. Пернишкият тим надигра категорично Град (Белоградчик) с 3:0 (25:22, 25:8, 25:19) в домакински двубой от втори кръг.

Състезателите от Северозапада стартираха с преднина, но не успяха да я задържат и домакините изравниха. Последва обрат, след което отново имаше размяна на ролите. В ключовите моменти Миньор се измъкна от ситуацията и поведе в резултата след 25:22.

Миньор започна ударно втория гейм и остави съперника на 8 точки. Възходящата линия се запази и в следващите минути и домакините се поздравиха с чиста победа.

Волейболистите на СУ също почти не срещнаха проблеми срещу Звездец (Горна Малина), като надиграха съперника с 3:0 (25:19, 25:21, 26:24).

Момчетата на Десислава Величкова бяха доминиращи в първите две части, след което в третия гейм бяха равностойни със състезателите от Горна Малина и допуснаха на моменти да поведат. Двата отбора сътвориха интрига и я запазиха до самия край. Столичният тим затвори срещата след два мачбола за 26:24 и крайното 3:0.

Воденият от Мартин Стоев Сливнишки герой също продължава успешното си представяне, като се наложи над състава на Етрополе с 3:1 (22:25, 25:18, 25:20, 25:16)

Сливничани допуснаха гостите да вземат първата част, но след това се мобилизираха и показаха по-добра игра. В средата на третия гейм също се забелязаха колебания от страна на домакините, но те ги преодоляха и оформиха аванс.

Решителната четвърта част започна равностойно, но след 9:9 Сливнишки герой се откъсна и не остави повече шансове на етрополци.

Така тимът заема третата позиция в класирането с 6 точки, Етрополе е четвърти с 3 точки (1 победа, 1 загуба)

Люлин също записа чист успех, първи за новия сезон. Играчите на Георги Петров надиграха като гости Ботев (Ихтиман) с 3:0 (26:24, 25:21, 25:23)

Мачът не започна по най-добрия начин за люлинци, като ихтиманци водеха почти през целия първи гейм. В ключовите моменти софиийският отбор успя да пречупи съперника и да извоюва успеха в него. В останалите две части "зелените" имаха предимство, което запазиха и заслужено се поздравиха с победата.

Люлин е пети в таблицата с 3 точки (1 победа, 1 загуба), Ботев е шести с 0 точки.