Два автогола дадоха тласък на Арсенал за трети пореден успех в Лига Европа (видео)

Арсенал остава единственият отбор със стопроцентов актив в Група "В" на Лига Европа, след като лондончани победиха с 4:1 Молде, който преди тази вечер също имаше само два успеха. Норвежците поведоха на "Емиратс" след хубаво попадение на Мартин Елингсен в 22-рата минута. След това обаче гостите нямаха никакъв късмет и си отбелязаха два автогола, с които "топчиите" стигнаха до пълен обрат. Никола Пепе (69') и Джо Уилок (88') направиха победата на домакините доста изразителна. Арсенал има три точки преднина пред днешния си съперник и шест пред Рапид, който заема трето място. Дъндолк все още няма точков актив.

Българският рефер Мартин Маргаритов бе един от страничните рефери на Халил Мелер в този двубой, тъй като един от титулярите в екипа на турчина даде положителен тест за коронаривус.

Мениджърът на лондончани Микел Артета бе направил цели девет промени в сравнение с дербито с Манчестър Юнайтед. Единствено Бернд Лено и Вилиан запазиха местата си. Еди Нкетиа, Никола Папе и Вилиан действаха в атака за домакините. Давид Луис се завърна в центъра на защитата. Габриел, Партей, Обамеянг и Лаказет останаха на пейката за началото.

Гостите изиграха много добро първо полувреме на "Емиратс". Именно Молде бе отборът, който поведе резултата след страхотен изстрел на Елингсен от около 25 метра. Две минути преди почивката попадение на Нкетиа, който засече центриране на Пепе, бе отменено заради спорна засада, но в добавеното време на първата част Арсенал изравни. Домакините много бързо изнесоха топката. Джака намери Нкетиа, който потърси Уилок, но Хауген го изпревари и засече топката в собствената си врата - автогол и 1:1.
В 54-тата минута Коласинак направи изключителен пропуск. Стражът на гостите не се справи добре с едно центриране ма Уилок и прати топката на пътя на защитника, но от четири метра Коласинак не уцели празната врата, стреляйки твърде високо.
В 62-рата минута гостите за втори път си отбелязаха автогол. Този път Шериф Синян засече топката в собствената си врата след успоредно подаване на Уилок. Седем минути след това Никола Пепе прекрати интригата с трети гол. Нкетиа и Сака разиграха добре, след което последният върна по земя към французина, който стреля малко след границата на наказателното поле - 3:1.
До края домакините пропуснаха още няколко възможности, а в 81-вата минута гол на Сака бе отменен правилно заради засада. Две минути преди края Джо Уилок оформи крайния резултат, след като получи от Пепе и стреля под гредата.