Треньорът на Мидтиланд: Разочаровани сме, че не взехме нищо

Старши треньорът на Мидтийланд Брайън Приске заяви, че е разочарован, че отборът не е стигнал поне до равенство срещу Аякс в домакинството си от Шампионската лига. Датчаните започнаха лошо и допуснаха ранен пасив от два гола, но в последствие успяха да вкарат дебютното си попадение в надпреварата още преди средата на първото полувреме, което обаче в крайна сметка не се оказа достатъчно, за да избегнат поражението с 1:2.

Българският национал Божидар Краев влезе като резерва за домакините в последния четвърт час, но не успя да помогне на тима си, който остана на дъното на класирането без актив след първите си три мача в група D.

"Играхме наистина добре през първото полувреме, с изключение на първите 15 минути. Момчетата натиснаха газта, показаха характер, вкарахме гол и имахме достатъчно шансове да изравним до почивката. Затруднихме максимално Аякс.

През второто полувреме ни стана по-трудно да стигнем до положения. Те са много опитен отбор, а с влизането си (Дейви) Клаасен свръши отлична работа в средата на терена и умело контролираше мача. Хубавото е, че показахме, че можем да бъдем конкурентни. Искахме победата, искахме поне точка. Не успяхме, но можем да извлечем позитиви от представянето си. Вкарахме първия си гол в турнира. Все пак в края оставаме с разочарованието, че не взехме нещо от тази среща", коментира Приске.