Божидар Краев не успя да помогне на Мидтиланд срещу Аякс

Всички резултати и голмайстори в Шампионската лига

Единственият българин в групите на Шампионската лига Божидар Краев влезе като резерва за датския Мидтиланд в домакинството срещу нидерландския Аякс, но не успя да помогне на своя тим да стигне поне до равенството в двубоя от група D.

Мидтиланд загуби с 1:2, като загубата можеше да е по-изразителна, ако гол на Антони не беше отменен след намесата на ВАР поради засада. В другия мач от групата Ливърпул разгроми Аталанта като гост с 5:0.

Двубоят започна злощастно за домакините, които получиха гол още в първата минута. Антони пое една лошо отбита топка и от близка дистанция откри резултата. В 13-ата минута Тадич удвои след непряк свободен удар, отсъден в наказателното поле.

Пет минути по-късно домакините се върнаха в мача с попадение на Алекс Драйер, който се разписа с удар от границата на наказателното поле. През втората част темпото поспадна, а в 65-ата минута гол на Аякс беше отменен заради засада на Антони. След загубата Мидтиланд остана на дъното без актив, докато Аякс върви втори с 4, колкото има и Аталанта, а лидер с пълен комплект точки е Ливърпул.