Гранада взе точка въпреки червен картон в 16-ата минута

Отборите на Гранада и Леванте направиха 1:1 в среща от осмия кръг на Ла Лига. Домакините останаха с човек по-малко още в 16-ата минута. И двете попадения паднаха през първото полувреме, а след почивката двата тима не създадоха достатъчно положения. Гранада стои високо във временното класиране - на пета позиция.

В осмата минута Максим Гоналон хвърли далечно подаване към лявото крило. Там Дарвин Мачис овладя и направи страхотен рейд, влезе навътре и завъртя топката към далечния горен ъгъл за 1:0. В 16-ата Гоналон беше изгонен с директен червен картон за много грубо и опасно влизане. В 34-ата Рубен Везо изравни с глава след корнер. След почивката двубоят беше равностоен. В 88-ата имаше съмнения за игра с ръка в наказателното поле на Гранада. След консултация с ВАР реферът реши, че няма дузпа.