ВАР лиши Леванте от победата срещу Селта (видео)

Двубоят между Леванте и Селта от 7-ия кръг на Ла Лига не излъчи победител. Срещата завърши при резултат 1:1, но домакините могат да съжаляват, тъй като техен гол в добавеното време бе отменен заради засада с помощта на ВАР.

Леванте откри резултата от дузпа в 48-ата минута. Хорхе Мирамон бе спънат в гръб в наказателното поле, а Рожер реализира отсъдения наказателен удар за 1:0.

Селта обаче възстанови равенството в 52-ата минута. Денис Суарес центрира успоредно на голлинията за Серхио Карейра, който отблизо засече в опразнената врата за 1:1.

Драмата дойде в добавеното време. Тогава домакините организираха хубава атака, завършена от Даниел Гомес, който с изстрел около точката на дузпата прати кълбото в мрежата. След разглеждане на ситуацията с ВАР обаче бе отсъдена засада на Рожер, който бе на пътя на топката при удара и влияеше на играта, но бе зад защитата на съперника.

Така мачът приключи без победител, като този резултат не бе особено добър и за двата тима. Леванте остава на предпоследното 19-о място с 4 точки в актива си, докато Селта е с 6 точки на 17-ата позиция.