Квалификантка отстрани Каролина Плишкова в Острава

Руската квалификантка Вероника Кудерметова отстрани бившата водачка в световната ранглиста Каролина Плишкова във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в чешкия град Острава с награден фонд 593 600 долара.

Кудерметова навакса сет и пробив пасив във втория и обърна поставената под номер 2 представителка на домакините с 4:6, 6:4, 6:3 след почти два часа игра.

Плишкова, шеста в класацията на WТА в момента, взе първия сет с единствен брейк в петия гейм, а във втората част тя реализира нов пробив за 2:1.

Постепенно по-агресивната игра на рускинята започна да дава резултати и тя обърна за 5:3 във втората част, след което успя да изравни резултата.

В третия сет Кудерметова пропиля аванс от 3:0, но с брейк в осмия гейм си върна предимството и стигна до крайната победа.

Тя завърши с 10 аса и общо 41 печеливши удара, с 20 повече от съперничката.

Рускинята ще срещне на четвъртфиналите Дженифър Брейди (САЩ).

Брейди, полуфиналистка от Откритото първенство на САЩ, елиминира във втория кръг друга руска квалификантка Даря Касаткина със 7:5, 6:2, след като взе 10 от последните 12 гейма в мача.