Локомотив (Мездра) спря Вихър (Славяново) към първото място

Локомотив (Мездра) успя да с наложи с 3:1 като домакин над Вихър (Славяново) в мач от 11-ия кръг на Северозападната Трета лига. Брайън Стоянов (6'), Валдемар Стоянов (71') и Лионел Матадос (91') успяха да попречат на гостите да се изкачат поне временно до първата позиция в класирането. Светослав Кръстев (70') бе точен за Вихър.

Още в първите минути на срещата Локо (Мездра) успя да открие резултата. Лионел Матадос центрира ниско и не особено опасно в наказателното поле на Вихър, но там защитникът на гостите Светослав Кръстев се опита да поеме с гърди, което се оказа грешно решение и изпусна кълбото. Така то попадна в капитана на "железничарите" Брайън Стоянов, който се оказа очи в очи с вратаря и не сбърка.

До края на първата част двата отбора бяха равностойни и до повече попадения не се стигна. През втората част обаче Вихър бе по-активният на терена, а усилията им дадоха резултат в 70-ата минута. Тогава грешникът при първия гол Светослав Кръстев успя да засече центриране и да отбележи с глава.

Отговорът на "железничарите" от Мездра обаче не закъсня. Няколко секунди след гола, който допуснаха, Лионел Матадос подаде добре на Валдемар Стоянов, за когото бе изключително лесно да я вкара във вратата на Теодор Тодоров.

В самият край на срещата Лионел Матадос завърши много опасна контраатака за домакините. След много добър пас Матадос успя да елиминира защитник на Вихър и с много плътен удар вкара трети гол отбора на Мездра.
След тази победа Локо (Мездра) събра в актива си 14 точки и поне временно се изкачва до 10-ата позиция, като измества втория отбор на Етър. Вихър от своя страна изпусна шанса си да измести Севлиево от първата позиция. Тимът от Славяново остава с 24 пункта, като рискува да бъде изместен от Левски (Лом) и Спартак (Плевен), ако тези отбори вземат своите мачове днес.