Светкавица (Търговище) превзе отново върха в Североизточната Трета Лига

Футболистите на Светкавица (Търговище) превзеха за пореден път върха в Североизточната Трета лига, след като се наложиха с категоричното 6:1 като гости на Тополи 2010. Двубоят бе част от 10-ия кръг от първенството и се игра на градския стадион в Тополи.

Добрата игра на гостите беше възнаградена с отбелязването на 6 гола във вратата на Пламен Роев. В 20-ата минута капитанът на гостите Румен Русков откри резултата, но домакините реагираха моментално и изравниха 8 минути по-късно.

Две минути след това Любомир Михалев отново изведе гостите напред в резултата. До края на първата част, въпреки многото изгодни за гол ситуации и пред двете врати, попадение не падна и двата отбора се прибраха на почивката при резултат 1:2.

През втората част „мълниеносците“ се настаниха трайно в половината на домакините и диктуваха играта на терена. В 48-ата минута Любомир Михалев отново простреля вратата на Пламен Роев за 1:3. Капитанът Румен Русков от близо 30 метра нанесе мощен изстрел и направи резултата 1:4 в 55-ата минута.
Пет минути след това Георги Димитров покачи на
1:5, а последното попадение във вратата на домакините вкара влезлият като резерва Явор Тодоров в 75-ата минута
Резултати и класиране в Северозападната Трета лига след 11-ия кръг
Победата прати Светкавица (Търговище) на върха в класирането, изпреварвайки Спартак (Варна), който спечели само точка при гостуването си на Ботев (Нови
пазар). Тополи от своя страна се намира на предпоследната 14-та позиция с актив от 7 точки след 10 изиграни мача.