Ботев (Враца) II и Севлиево не намериха път към гола

Спартак (Плевен) нанесе първа загуба на дубъла на Ботев (Враца) (видео+галерия)

Ботев (Враца) II изпусна възможността поне временно да се изкачи до върха в Северозападната Трета лига, след като завърши 0:0 в дербите на 11-ия кръг срещу лидера Севлиево. Двубоят се изигра на стадион "Христо Ботев", а двата тима така и не успяха да си отбележат попадение. Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg.

Въпреки нулевото равенство Ботев и Севлиево предложиха директен двубой, в който и двата отбора имаха своите положения. През първото полувреме атаки имаше и към двете врати, като първата по-сериозна опасност дойде в 8-ата минута, когато Тихомир Кънев стреля опасно по посока вратата на Ботев, но ударът му се оказа недостатъчен, за да открие резултата. Няколко минути по-късно Мирослав Маринов също имаше своите шансове, но изпусна много добра възможност, след като ударът му не намери целта.

През втората част по-сериозните атаки намаляха, като единственото по-интересно положение бе пред вратата на гостите. В 77-ата минута влезлият като резерва Кирил Кръстев отправи хубав изстрел, който обаче бе спасен от вратаря Димитър Пантев.

63 Ботев (Враца) 2 - Севлиево
С това равенство Севлиево остава на върха в лигата с актив от 26 точки. Те продължават серията си от 4 поредни срещи без загуба, но рискуват да бъдат изпреварени от отбора на Вихър (Славяново), който заема втората позиция с 24 пункта и мач по-малко. Ботев (Врацата) II от своя страна продължи с незадоволителното си представяне от предния кръг. Тогава те допуснаха първа загуба за сезона от Спартак (Плевен), а след днешното равенство рискуват да паднат до 5-ата позиция, ако Левски (Лом) и Спартак (Плевен) спечелят своите мачове през уикенда. Към момента врачани заемат третата позиция с 24 точки.