Вихър сгази Янтра за пет минути

Вихър се наложи с 2:0 в Славяново над Янтра (Полски Тръмбеш) в мач от десетия кръг на Северозападната Трета лига. Домакините пропуснаха да бият с повече. Въпреки това топката можеше да посети първо тяхната мрежа. Теодор Тодоров обаче се справи при атаката на нападател от гостите веднага след почивката. Реакцията на славяновския тим беше моментална. В 50-ата бранител на Янтра докосна топката с ръка и капитана Светослав Кръстев реализира отсъдената дузпа. Малко след това ниският Йоан Петков надскочи стража на гостите и с глава вкара второто попадение. Още дузина чисти възможности пропиляха вихърци. Четири пъти се отличи Иван Иванов, а Станислав Иванов се размина с гола два пъти. В 75-ата минута съотборникът им Светлин Златарев напусна терена с контузия в глезена.