Чорич и Раонич достигнаха полуфиналите в Санкт Петербург

Хърватинът Борна Чорич и канадецът Милош Раонич ще играят един срещу друг на полуфиналите на турнира по тенис в руския град Санкт Петербург с награден фонд от 1.399 милиона долара.

Поставеният под номер 7 в схемата Чорич победи американеца Райли Опелка със 7:6(3), 6:3 за 83 минути.
В първия сет двамата си размениха по един пробив, но хърватинът доминираше в тайбрека и поведе в резултата. Във втората част Чорич взе подаването на съперника си за 3:1 и затвори срещата с първия си мачбол.

В друг четвъртфинал 29-годишният Раонич надделя над представителя на домакините Карен Хачанов с 6:1, 7:6(1) за 87 минути. Канадецът загуби само гейм в първия сет, който продължи само 33 минути.

Във втората част се игра без пробиви, но в тайбрека Раонич поведе с 4:0 и след 7;1 затвори срещата.
В другия полуфинал ще играят номер 2 Денис Шаповалов (Русия) и номер 3 Андрей Рубльов (Русия).