Лукаку върна "червените дяволи" на върха (видео)

Белгия се върна към победите, след като очаквано надигра с 2:1 Исландия като гост в двубой от Група А2 на Лигата на нациите. Така "червените дяволи" се възползваха от грешката на Англия у дома срещу Дания и отново се изкачиха на върха във временното класиране, откъдето бяха свалени преди няколко дни след поражението от "трите лъва". Ромелу Лукаку (9', 38'-дузпа) отбеляза два гола за гостите, а Беркир Севарсон се разписа за "викингите".

В състава на домакините имаше шест промени в сравнение със загубата от Дания в неделя. Новото попълнение на Арсенал Рунарсон започна на вратата. Бившият играч на Левски Холмар Ейолфсон също стартира. Севарсон и Скуласон действаха като халф-бекове, докато Гудмундсон и Бьодварсон оформяха нападателното дуо.
Белгия беше бе Тибо Куртоа, Еден Азар и Кевин де Бройне. Изненадите в състава на Роберто Мартинес бяха Леандро Тросар и Жереми Доку, които стартираха по крилата. На върха на атаката отново бе Ромелу Лукаку.
Още в деветата минута Лукаку откри резултата, след като получи с гръб, обърна се и стреля покрай Рунарсон. "Викингите" обаче бързо изравниха. В 17-ата Сигурьонсон изведе много добре Севарсон, който хладнокръвно преодоля Миньоле.
Седем минути преди почивката Лукаку отново изведе Белгия напред, след като реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Ейолфсон срещу него.
През второто полувреме не се случи почти нищо интересно и логично този резултат се запази. Така Белгия записа дубъл над този съперник, след като през септември го разгроми с 5:1 в Брюксел.