Квалификантката от Аржентина вече е на полуфиналите в Париж

Аржентинката Надя Подороска, която започна участието си от квалификациите, се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. 23-годишната Подороска победи с 6:2, 6:4 поставената под номер 3 в схемата Елина Свитолина за точно 1 час и 20 минути, като по пътя си към осмия пореден успех в Париж направи осем пробива в деветте сервис гейма на украинката.

За Подороска, която заема 131-во място в световната ранглиста, това е едва второ участие в основната схема на турнир от "Големия шлем" след това на Откритото първенство на САЩ през 2016 година, където отпада в първи кръг.
Срещу Свитолина Подороска започна леко нервно и допусна пробив още в първия гейм, но веднага след това успя да го върне. Това даде увереност на аржентинката, а серията и от къси топки се оказа неразгадаема за далеч по-опитната Свитолина.
След 35 минути игра Подороска затвори първия сет с 6:2, но съперничката и показа признаци на пробуждане в началото на втория сет, когато поведе с 2:1 гейма с пробив. Последва истинска канодада от разменени подавания, тъй като в оставащите седем гейма имаше още шест пробива, четири от тях на сметката на представителката на Аржентина, с което тя взе и втория сет с 6:4.
Статистиката от мача също бе изцяло в полза на квалификантката - 30 печеливши удара срещу едва 8 за Свитолина в целия мач и 66 срещу 49 спечелени точки общо за мача. В полуфиналите Подороска ще срещне победителката от двубоя Ига Швьонтек (Полша) - Мартина Тревизан (Италия), като освен, че никоя от трите никога не е играла на финал на турнир от "Шлема", и трите са непоставени в основната схема.
В друг двубой, който се игра днес, американката Даниеле Колинс победи с 6:4, 4:6, 6:4 тунизийката Онс Жабер. За 26-годишната Колинс, която заема 57-мо място в световната ранглиста, това ще бъде първи четвъртифинал на "Ролан Гарос". За място на полуфиналите в четвъртък американката ще играе със сънародничката си София Кенин.