Кайседо спечели финала на Етна в третия етап от "Джиро"-то

Еквадорецът Хонатан Кайседо спечели третия етап от Обиколката на Италия - 150 километра от Енна до Етна.

Колоездачът на "Про Сайклинг" бе в групата на откъсналите се състезатели и се оказа най-свеж по баирите на митичния вулкан, за да финишира с време от 4 часа, 2 минути и 33 секунди. С победата си той се изравни начело в генералното класиране с португалеца Жоао Алмейда.

Втори в етапа на 21 секунди зад Кайседо финишира представителят на домакините Джовани Висконти, а трети на 30 секунди остана белгиецът Арм Вануке. Четвърти пристигна холандецът Вилко Келдерман с 39 секунди изоставане, а групата на Винченцо Нибали, Рафал Майка и Якуб Фулсанг дойде с пето време на 51 секунди зад победителя.

Един от големите фаворите в "Джирото" - Герайнт Томас, имаше проблеми във втората половина на етапа, което доведе до изоставане от 12:20 минути от победителя Кайседо и така британецът на практика е аут от борбата за победа в обиколката. Други от силните британски състезатели - Саймън Йейтс, също натрупа сериозен пасив, след като финишира на повече от три минути зад Кайседо.

Лидерът след първите два етапа Филипо Гана от Италия, също изостана много, като финишира заедно със съотборника си в ИНЕОС Томас. В генералното класиране лидери с време от 7 часа, 44 минути и 25 секунди са Алмейда и Кайседо. Трети на 37 секунди зад тях е испанецът Пейо Билбао. В утрешния четвърти етап ще бъдат изминати 140 километра от Катаня до Вилафранка Тирена.