Марсилия открадна точка от Лион с човек по-малко (видео)

Дербито на 6-ия кръг в Лига 1 на Франция между Лион и Марсилия не излъчи победител. Двубоят завърши при резултат 1:1, но гостите могат да са доволни, че си тръгват с точка. Те откриха резултата в 16-ата минута чрез Димитри Пайе, но три по-късно той бе изгонен. Лион успя да изравни чрез Усем Ауар от дузпа в 28-ата минута, а "Хлапетата" отбелязаха още два гола, които не бяха зачетени. В крайна сметка обаче двата тима поделиха по една точка.

Срещата започна добре за марсилци. В 16-ата минута Флориан Товен отне топката и подаде към Пайе на границата н анаказателното поле, а той с удар по земя вкара за 0:1.

В 19-ата минута обаче крилото настъпи лошо в глезена Лео Дюбоа и съдията прецени, че това е нарушение за директен червен картон.

Лион се възползва от численото си предимство и в 28-ата минута изравни резултата. Мелвин Бард бе спънат за дузпа, а Ауар реализира от бялата точка за 1:1.

В 43-ата минута домакините вкараха нов гол чрез Тино Кадевере, но той бе отменен заради засада. След това и Ауар се разписа в 76-ата минута при едно разбъркване пред Стив Манданда, но и това попадение не бе зачетено, като съдията видя нарушение срещу вратаря.

В 79-ата минута "Хлапетата" пропиляха още една огромна възможност, като Тиаго Мендеш от един метър нацели гредата.

В крайна сметка мачът приключи без победител. Любопитното е, че това е трето поредно равенство и за двата тима. Лион заема 14-ата позиция със 7 точки, докато Марсилия е на 10-ото място с 9 точки. Водач е Рен с 14 точки.